casino bonusu ile gerçek para ile oyna

Okey kuralları itibariyle oldukça basit olan bir oyun olduğu için büyük topluluklar tarafından oynanması benimsenmiştir. Sürükleyici ve stratejiye dayanan bu oyun yerden çekilen taşların da size uygun gelmesi ile ilerlenebilmektedir. Şimdi isterseniz okeyin nasıl oynandığına daha derinden bakarak, hem taşlar açısından neler yapılabileceğini görelim, hem de oyun içerisinde nasıl ilerlenebilir ve sonunda nasıl kazanılabilir onu idrak edelim.

Okey nasıl oynanır diye baktığımızda öncelikli olarak genellikle 4 oyuncu ile oynanan bir üzerlerinde 1’den 13’e kadar rakamlar bulunan bir taş oyunudur. Istaka denilen ve taşların üzerine dizildiği bir platformda oynanır. Oyunu kuran oyuncunun sağındaki kişiye 15 adet taş dağıtılırken diğer herkes 14 alır. Oyun saat yönünün tersine akmaktadır. Taşlar dağıtıldığında yere bir adet taş açılır ve onun bir üstü her zaman okey olur. Okey taşı joker gibidir ve her istenilen taşın boşluğunu doldurmaktadır. Örneğin oyun başlangıcında yerde açılan kırmızı 5’li ise okey kırmızı 6’lı olacaktır. Oyunda iki adet bulunur ve elden dağıtılan taşlarda herhangi bir oyuncuya gelebileceği gibi sonradan sırası gelenin çektiği zamanda gelebilir.

Okey Nasıl Oynanır

Bedava canlı okey oyna dediğimiz CasinBedava sitemizde okeyin oynanışına devam edersek oyuna yeni başladığımızı ve elimizde taşların olduğunu göreceğiz. Amacımız aynı renklerden olan sıralı bir oyun yapmak veya farklı renklerden aynı rakamları yapmaktır. Sıralı oyundan kasıt kırmızı 6-7-8-9 iken, farklı renk aynı rakamda ise yapılması gereken en az 3 farklı rengin aynı rakamını birleştirmektir. Erkek oyun da denilen bu cinste toplam 5 renk olduğu için maksimum 5 tane toplayabilmektesiniz. Sıralı olarak yapılan oyunlar her zaman için en değerli oyunlardır, çünkü hem en küçük rakamın altına gelebilmekte, hem de büyük rakamın üstüne. Ayrıca eğer 5-6’lı bir kombine ise bu kez ikiye bölme şansı da doğmaktadır.

Üye olmadan ücretsiz oyna düşüncenizi bire bir karşılayan uluslararası oyun sitemizde sizlere okey hakkında sunacağımız bir diğer önemli husus ise oyun devam ederken sürekli olarak elinizdeki taşları değiştirebilme hakkıdır. Herkes sıra ile oynadığı için ya bir taş çekip onu eline yarayıp yaramama durumuna göre yere atıyor, ya da kendisinden önceki oyuncunun yere attığı taşın eline yaraması halinde onu alabiliyor. Bu durumda normal olarak önce rakibinin attığı taşa bakan oyuncu elinde uygun yer bulursa onu alır, yoksa yerden kapalı taşlardan çeker. Oyunda ana amaç 14 taşın tamamını açarlara dönüştürmektir. Belki iki açar yaparsınız 6’lı ve 8’li kombinelerden, belki de 3’lü olarak 3 tane ve bir tane 5’li. Bu tamamen sizin o anki elinizdeki taşların durumuna bağlıdır.

Okey Nasıl

TavlaDizimi.com sitemiz üzerinden oynadığınız okey için hiçbir ücret ödemezken farklı rakiplerle oyunlar oynayarak daha iyi bir oyuncu olmanın sıralarını öğrenebilirsiniz. Son olarak, eğer elinizde bir okey varsa ve 13 taşınız açar dediğimiz kombinelerle tamamlanmışsa, 14.işleri bekleyerek o elinizdeki okeyi dışarı vurabilir ve böylece 2 kat daha fazla puan kazanabilirsiniz.

Fikirlerini diğer oyuncularla paylaş
*e-posta adresiniz yayınlamayacaktır..

Okey Nasıl Oynanır

Slotu puanla:
Tam ekran slot Bu slotu favorilere ekle Gerçek Parayla Oyna